Sufity napinane do sypialni w Polsce

W projektowaniu sypialni można wyróżnić dwa podejścia: klasyczne i ekstrawaganckie, niestandardowe.

1 Zwolennicy klasyki uważają, że jasne kolory i krzykliwe ozdoby są nieodpowiednie w sypialni. Jeśli przyjemniej zasnąć i obudzić się w spokojnej atmosferze, wybierz sufit napinany w stonowanych, miękkich odcieniach. Lepiej wybrać jasny kolor – biały, beżowy, brzoskwiniowy. Najbardziej minimalistyczną opcją jest biały matowy sufit z kilkoma wbudowanymi lampami, prosty i bez dodatków. To klasyka w najczystszej postaci.

2 Jeśli wolisz coś nietypowego, błyszczące, wielokolorowe, dwupoziomowe sufity pozwolą Ci zrealizować najśmielsze pomysły. Jest tu mnóstwo okazji do eksperymentowania. Sypialnia to przestrzeń prywatna, więc nie można bać się szokować gości nieokiełznaną kreatywnością. Błyszczące sufity w jasnych kolorach, które wtapiają się w siebie, wielopoziomowe konstrukcje, jeszcze bardziej niesamowite opcje z niezwykłym oświetleniem… Wszystko to jest możliwe.

3 Wreszcie nic nie stoi na przeszkodzie, aby pójść na kompromis i połączyć obie opcje. Klasyczną sypialnię można urozmaicić błyszczącym sufitem, a matowe płótno zamontować w pomieszczeniu z nietypowymi elementami dekoracyjnymi wnętrza.

Jeśli chcesz zainstalować dwukolorowy sufit, upewnij się, że kolory nie kontrastują ze sobą. Na przykład niepożądane jest łączenie żółtego z fioletowym, czerwonego z zielonym, niebieskiego i niebieskiego z pomarańczowym. Wygląda pięknie, ale źle wpływa na stan psychiczny. Przecież w sypialni musimy odpocząć i nabrać sił, a napięcie nerwowe wynikające z kontrastów kolorystycznych nie sprzyja długiemu, zdrowemu śnie.


Jeszcze kilka zaleceń dotyczących koloru sufitu

Każdy kolor ma swoją własną charakterystykę wpływu na stan psychiczny osoby:

  •  Czerwień (i wszystkie jej odcienie) podnosi ciśnienie krwi, zwiększa libido.
  • Pomarańczowy ma przytłaczający efekt „w czystej postaci”, dlatego lepiej połączyć go z ciepłymi żółciami lub innymi jasnymi odcieniami.
  • Zieleń relaksuje i uspokaja, dlatego szmaragdowy sufit jest idealny do sypialni.
  • Ciemnoniebieski jest niepożądany: działa przygnębiająco. Natomiast niebieski ma działanie uspokajające.
  • Kolor fioletowy jest niejednoznaczny: w zależności od odcienia może albo budować napięcie, albo je łagodzić.


Biorąc pod uwagę te cechy, możesz wybrać idealny odcień, który jednocześnie będzie pasował do palety wnętrza i nie „przecinał oczu”.

Sufity od firmy SUFIT.OK

W firmie Potol’OK możesz wybrać płótno dowolnego rodzaju i odcienia. Montujemy zarówno sufity jednopoziomowe, jak i dwupoziomowe. Tutaj możesz wybrać lampy lub taśmy LED do sypialni, a jeśli chcesz, możesz omówić inne, bardziej złożone opcje oświetlenia.

kuchnie na wymiar białystok
kuchnie na wymiar białystok