Sufity napinane do kuchni w Polsce

Jaki powinien być sufit napinany w kuchni? Piękne i organicznie wpasowują się we wnętrze — oczywiście, ale specyfika tego pomieszczenia determinuje inne wymagania. Najważniejsze z nich to odporność na czynniki zewnętrzne (para, wysoka temperatura) oraz łatwość czyszczenia.

Elegancja i funkcjonalność

Cząsteczki pary, sadzy i tłuszczu z jedzenia na kuchence sięgają sufitu, nawet jeśli Twoja kuchnia ma okap. W rezultacie zwykłe, malowane sufity często blakną. Nie ma takich problemów z napięciem, ale i tutaj są funkcje. Na przykład czasami pojawiają się niedogodności z czyszczeniem satynowych sufitów. Powód tkwi w ich fakturze – satynowa powłoka jest trochę szorstka, przez co trudniej usunąć zabrudzenia i tłuste plamy niż z błyszczącego lub matowego wykończenia.

Z drugiej strony satynowa powłoka jest nadal czyszczona bez żadnych problemów. Brud nie dostaje się do niego, dzięki czemu nie musisz czyścić sufitu silnymi środkami czyszczącymi. Po prostu błyszczącą ściereczką wszystko jest trochę łatwiejsze — wystarczy czasem przetrzeć wilgotną chusteczką.

Nie zapomnij o oświetleniu. Zawieszenie żyrandola w kuchni to za dużo, ale sprytnie rozmieszczone lampy i paski LED pomogą stworzyć atmosferę lekkości i komfortu. Kolor płótna również lepiej wybrać jasny — biały lub żółty, niebieski lub beżowy, pomarańczowy. I możesz łączyć kilka kolorów jednocześnie.


Sufit napinany w kuchni: nieporozumienia ?

Czasami osoby, które zdecydowały się na naprawę w mieszkaniu lub przeprowadzkę do nowego budynku, wątpią w wykonalność montażu sufitów napinanych w kuchni. Istnieje kilka uporczywych nieporozumień, które należy definitywnie obalić.

1 Powłoka jest cienka i może pękać. W rzeczywistości grubość płótna wynosi 5 mm, a przebicie go palcem lub korkiem szampana po prostu nie zadziała. Nawet nożem trudno to zrobić. Ale po co czepiać się sufitu ostrymi przedmiotami?

2 Sufit będzie zwisał i odkształcał się z powodu różnic temperatur. To również nie może się zdarzyć. Aby płótno straciło swój kształt, konieczne jest osiągnięcie temperatury co najmniej 80 ˚C. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy masz w kuchni ogromny wielki piec. We wszystkich innych przypadkach nie ma się czym martwić.

3 Sufity napinane „nie oddychają”, zbiera się na nich kondensat i tworzy się grzyb. W rzeczywistości zdarza się to często przy bielonych sufitach z płyt gipsowo-kartonowych, ale nie przy napinaniu. Pleśń, mikroorganizmy — to wszystko w żadnych okolicznościach nie może pojawić się na płótnie PCV.


Sufity napinane do kuchni od firmy SUFIT.OK

Kuchnia nie tylko przygotowuje posiłki, ale także przyjmuje gości, organizuje przyjazne spotkania. Projektu tego pokoju nie należy lekceważyć i zalecamy, aby poważnie zastanowić się, jaki rodzaj sufitu chciałbyś tutaj zobaczyć. Klasyczny mat, wykonany w kolorze białym? A może Twoja kuchnia jest połączona z salonem i chcesz przeprowadzić warunkowe zagospodarowanie przestrzenne? W takim przypadku powiemy Ci, jak najlepiej to zrobić, obrysuj kontury i kształty dwupoziomowego sufitu. Po prostu kreatywność jest ogromna i zawsze możesz liczyć na nasze rady.