Sufity napinane jednopoziomowe i dwupoziomowe

Więc zdecydowałeś się zainstalować sufit napinany w swoim mieszkaniu. Istnieje wiele rodzajów sufitów napinanych, a nieprzygotowana osoba może mieć zawroty głowy z powodu ich różnych klasyfikacji, typów i podgatunków. Wyjaśnijmy i krótko zdefiniujmy co jest.

Sufity napinane dwupoziomowe i wielopoziomowe

Nie pociągają Cię standardowe opcje i chcesz czegoś bardziej oryginalnego? Więc musisz dodać ulgę! Dwupoziomowe i wielopoziomowe sufity napinane to rama, na której umieszcza się nie jedną „warstwę” płótna, ale dwie lub nawet więcej. W efekcie zwykły dwuwymiarowy sufit zamienia się w całą konstrukcję kurtyny, która może udawać samodzielny element wnętrza. Świetnie nadaje się na przykład do zagospodarowania przestrzennego.

Sufity jednopoziomowe

Na sufitach jednopoziomowych najczęściej wybierają właściciele domów i mieszkań. Jedna warstwa płótna bez ozdobników i nadbudówek – prosta, zwięzła, stylowa. Sufity jednopoziomowe są wykonane z różnych materiałów i dlatego są podzielone na kilka głównych typów:

  • Błyszczące
  • Matowe
  • Satynowe
  • Z foto nadrukiem

Błyszczące sufity są często nazywane lakierem. Wykonane są z gładkiej tkaniny z efektem lustra. Dzięki tej funkcji możesz wizualnie zwiększyć powierzchnię pomieszczenia i wdrożyć najbardziej odważne i nietypowe rozwiązania projektowe.

Sufity matowe to klasyka, zawsze odpowiednia w każdej przestrzeni życiowej. Wprowadzają do wnętrza pomieszczenia nuty miękkości i spokoju, „gaszą” zbyt jasne refleksy światła i dokładnie oddają wybraną paletę kolorów. Jedną z charakterystycznych cech sufitów matowych jest wysoka gęstość.

Satyna to specjalna tkanina wykonana z podwójnego tkania skręconych nici. Oczywiście nowoczesne sufity satynowe nie składają się z tkaniny, ale z tkaniny PCV, która szczegółowo odtwarza swoją fakturę. Satyna uważana jest za tkaninę „arystokratyczną”, służyła niegdyś do zdobienia sufitów w posiadłościach i dworach szlacheckich. Sufity z tego materiału idealnie wpasują się w każde wnętrze – od klasycznego po najbardziej egzotyczne.

Satynowe wykończenie nie błyszczy jak błyszczące, ale może delikatnie odbijać światło i lekko przytłumione. W tym sensie satynowe sufity są czymś pomiędzy matem a połyskiem, łącząc ich najlepsze cechy.

Które są lepsze?

To pytanie, na które nie można jednoznacznie odpowiedzieć. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Jeśli chcesz prawie lustrzany sufit, wizualnie przesuwając granice pomieszczenia – zwróć uwagę na wersję błyszczącą. Jeśli skłaniasz się ku klasykom, zdecyduj się na sufity matowe lub satynowe. Ale fanom wykwintnych i nietypowych detali dekoracyjnych spodobają się dwupoziomowe sufity napinane z taśmą LED.

kuchnie na wymiar białystok
kuchnie na wymiar białystok