Sufity napinane w pokoju dziecięcym w Polsce

Sufity napinane w przedszkolu mogą znacznie różnić się stylem od sufitów w innych pokojach. Pokój dziecięcy to „królestwo” dziecka, dlatego nie trzeba go łączyć z tym samym salonem czy sypialnią. Najważniejsze, że dziecku się podobało.

Orientacja wiekowa i płciowa

Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na wiek. Jest mało prawdopodobne, że uczniowi liceum spodoba się drukowanie zdjęć na suficie z wizerunkami postaci z kreskówek, a dziecko z pewnością pozostanie obojętne na powściągliwe, klasyczne opcje. Oto kilka zaleceń:

  • Dla dzieci dobrym rozwiązaniem byłyby sufity z nadrukiem fotograficznym, przedstawiające postacie i zabawne zwierzęta z bajek, kreskówek, książek dla dzieci.
  • Starszym dzieciom spodobają się sufity z wizerunkiem map, planet, różnych krajobrazów. W tym wieku wszystko wokół powinno stymulować dziecko do nauki, poznawania otaczającego go świata.
  • Klasyczne opcje będą odpowiednie dla uczniów szkół średnich. Potrzebujesz matowych, satynowych lub błyszczących sufitów w jasnych lub stonowanych odcieniach bez drukowania zdjęć.

Jaki kolor wybrać?

Chłopcy dobrze postrzegają jasne i soczyste odcienie, a dziewczętom bardziej spodoba się delikatna różowo-fioletowa paleta. Jest to jednak tylko ogólna zasada – trzeba to brać pod uwagę, ale nie należy się nią kierować. Istnieją inne niuanse:

  • Jasnoróżowe, fioletowe odcienie działają uspokajająco. Jeśli masz nadpobudliwe dziecko, wybierz sufit do jego pokoju w tych odcieniach.
  • Kolory agresywne (na przykład czerwony) są dobre jako kolory dodatkowe – na przykład przy warunkowym zagospodarowaniu przestrzennym można je zastosować na mniejszej części pokrycia sufitu.
  • Żółty kolor stymuluje aktywność mózgu. Żółte błyszczące sufity wyglądają bardzo ładnie.
  • Zielony to jeden z najspokojniejszych kolorów, ma dobroczynny wpływ na psychikę.


Możesz eksperymentować z paletą kolorów, używając tekstury płótna. Matowe sufity tłumią jasne odcienie, a połysk sprawia, że ​​nawet blade odcienie błyszczą.

Oświetlenie w pokoju dziecięcym

W swoim pokoju dziecko nie tylko bawi się, ale także uczy – czyta książki, przegląda czasopisma ze zdjęciami, odrabia (lub zrobi w przyszłości) pracę domową. W młodym wieku oczy bardzo łatwo ulegają zniszczeniu, dlatego oświetlenie powinno być jasne. Na suficie można zamontować żyrandol z mocną lampą lub kilkanaście lamp standardowych (lub połączyć obie). Oświetlenie można poprawić, instalując sufity wielopoziomowe. Nad częścią „gabinetową” pokoju (taką, w której znajduje się biurko dziecka), logiczne byłoby umieszczenie jednej lub dwóch jasnych lamp, a obok części sypialnej – trochę słabszej lub taśmy LED.

kuchnie na wymiar białystok
kuchnie na wymiar białystok