Sufity napinane w salonie w Polsce

Salon to „wizytówka” mieszkania lub domu. W projektowaniu tego pokoju może być mnóstwo pomysłów projektowych i rozkoszy, a sufit napinany staje się najważniejszym elementem tych decyzji.

Jaki rodzaj sufitu jest najlepszy?

Na to pytanie nie można odpowiedzieć nawet w przybliżeniu, ponieważ jedynym kryterium wyboru są preferencje właściciela mieszkania. Można podać tylko kilka ogólnych wskazówek.

  • Do salonów urządzonych w klasycznym stylu idealnie sprawdzą się sufity matowe i satynowe w jasnych odcieniach. Tworzą atmosferę przytulności i spokoju, harmonijnie komponując się z niemal każdym wyposażeniem wnętrza. Przyda się biały, beżowy, jasnoszary lub kremowy kolor płótna.
  • Właściciele nowoczesnych salonów często wybierają błyszczące sufity. I to dobry wybór – błyszczące sufity świetnie prezentują się w jasnym, nowoczesnym pomieszczeniu. Możesz eksperymentować z kolorem, jak chcesz: ktoś ograniczy się do zimnej bieli, a ktoś woli prawdziwą burzę kolorów. Kolory fioletowy, niebieski, czerwony, żółty, a nawet czarny są całkiem do przyjęcia. Najważniejsze jest, aby zapobiec ostremu dysonansowi z innymi elementami wnętrza.
  • Miłośnicy ekstrawaganckich rozwiązań powinni pomyśleć o sufitach wielopoziomowych. Konstrukcje kilku poziomów sprawią, że pomieszczenie będzie bardziej wolne i obszerne, przekształci je wizualnie. Takie sufity tworzą wrażenie trójwymiarowości i dobrze nadają się do warunkowego podziału pomieszczenia na strefy.


Wskazane jest, aby sufit nie pasował do koloru tapety lub dużych konstrukcji mebli (na przykład szafy). Monotonia jest nudna i wygląda dość nudno. Dobrym pomysłem jest jednak dobranie koloru sufitu tak, aby pasował do drobnych detali (stolik kawowy, wazon, wstążki na zasłonach).

Montaż sufitów napinanych w salonie

Montujemy sufity wszystkich typów i typów: jednopoziomowe i wielopoziomowe, satynowe, matowe i błyszczące. Możesz wybrać odpowiednią opcję lub po prostu opisać naszemu specjaliście słowami, co chcesz na końcu zobaczyć – w razie potrzeby podpowiemy Ci, która opcja jest najlepsza dla Twojego mieszkania.

kuchnie na wymiar białystok
kuchnie na wymiar białystok